Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Sivellinhuopakynien jäljen leveys on 4 mm ja jälki on kuten siveltimellä. Kynän pituus on 145 mm ja varren halkaisija 10,5 mm. Kynän varsi sekä korkki ovat PP-muovia.
Alennus on 50% listahinnasta. Kampanjahinta voimassa 13.6.2025 saakka. Kirjautuneena käyttäjänä näet lopullisen asiakashintasi, joka on joko kampanja- tai sopimushinta, sen mukaan kumpi on edullisempi.
Valkoinen maalikynä koristeluun ja merkitsemiseen. Kynän jälki on pysyvää ja se soveltuu erilaisille pinnoille sekä sisällä että ulkona. Valkoinen muste on veden- ja valonkestävää ja jälki kuivuu nopeasti. Sisältää liuotinaineita, ei sisällä ksyleeniä eikä tolueenia. Kynässä on joustava, pyöreä kärki.
Korkealaatuiset grafiittikynät. Pituus 175 mm, kynä Ø 7 mm. Kynissä on 6-kulmainen puurunko. Lyijy on liimattu koko pituudelta varren sisään. Toimitetaan pahvirasiassa.
Korkealaatuinen, runsaasti väripigmenttiä sisältävä Lekolarin pulloväri, Readymix. Kuivuu nopeasti mattapintaiseksi, peittää hyvin. Väri on kuivuttuaan lähes vedenkestävä. Värejä voi sekoittaa keskenään. Väri sopii mm. paperille, puulle, savelle. Väri on vesiliukoinen, siveltimet ja työvälineet voi pestä vedellä. Suojaa vaatteet ja työalustat, väri ei välttämättä lähde irti kaikista tekstiileistä ja pinnoista. Kuivumisaika noin 20 minuuttia. Käytä pullon kanssa kätevää pumppua, 41007.
Värikynät sisältävät runsaasti väripigmenttiä. Sopivat niin väritykseen kuin akvarellitekniikkaan. Värejä voidaan sekoittaa keskenään joko käyttämällä sivellintä tai kynä voidaan kastaa suoraan veteen. Lyijy Ø 2,8 mm. Kynä Ø 7 mm. Pituus 175 mm.
Akvarellivärikynät sopivat sekä värittämiseen että akvarellimaalauksiin. Erittäin pehmeä ja kestävä lyijy on valmistettu korkealaatuisesta väripigmentistä. Värejä voi sekoittaa keskenään. Väreistä tulee läpikuultavia, kun värien päälle sivellään vettä. Lyijy ø 2,9 mm. Kynän varsi ø 7 mm, kuusikulmainen, lakattu varsi. Pituus 175 mm. FSC-sertifioitu. Sisältää värit: violetti, aprikoosi, oranssi, vihreä, tummanvihreä, sininen, tummansininen, punainen, roosa, musta, keltainen ja ruskea sekä siveltimen.
Värikynät sisältävät runsaasti väripigmenttiä. Sopivat niin väritykseen kuin akvarellitekniikkaan. Värejä voidaan sekoittaa keskenään joko käyttämällä sivellintä tai kynä voidaan kastaa suoraan veteen. Lyijy Ø 2,8 mm. Kynä Ø 7 mm. Pituus 175 mm.
Suurpakkaus laadukkaita värikyniä, 72 kpl. Toimitetaan puisessa kynätelineessä. Lyhyt ja erittäin paksu, kolmikulmainen värikynä, jonka varteen on kaiverrettu otepinta. Varren ergonominen muotoilu ohjaa pienen lapsen tai motorisesti heikon kynänkäyttäjän tarttumaan oikein kynään. Kynä sopii sekä vasen- että oikeakätisille. Triple-värikynä on vesiliukoinen ja väriä voi levittää veteen kastetulla siveltimellä tai käyttää märkää paperia. Värilyijyn ø 10 mm, kynän ø 15 mm ja pituus 120 mm. PEFC-sertifioitua seetripuuta. Yli 3-vuotiaille.
Lyra Graduate Aquarell on helppokäyttöinen akvarellikynä, joka sekoitetaan veden kanssa monien värisävyjen luomiseen. Kynät sopivat myös väritykseen. Kynissä on 6-kulmainen runko. Metallirasia sisältää myös synteettisen siveltimen. Lyijy Ø 3,3 mm, kynä Ø 6,8 mm, pituus 18 cm.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.