Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Laadukkaat kuitukärkikynät, jotka sopivat mm. piirustus- ja luonnostelutekniikoihin. Muste on vedenpitävä, pH-neutraali, hapoton ja valonkestävä. Pituus noin 14 cm.
Monipuolinen marker-tussi sekä värittämiseen että piirtämiseen. Sopii useimmille pinnoille, esimerkiksi puulle, metallille, posliinille ja lasille. Väri kuivuu nopeasti, ei tahraa. Vesipohjainen, pysyvä muste. Viiva 1.0 – 2.5 mm. Kynä on hajuton.
PITT artistpenBrush, Faber-Castellilta. Korkealaatuinen tussikynä/pensselikynä, jossa on sivellinkärki. Vedenkestävä, pH-neutraali, happovapaa ja valonkestävä. Pituus noin 14 cm. Erinomainen piirtämiseen ja luonnostekniikoihin, mutta sopii myös hyvin Brushlettering-kirjoitustyyliin.
Twintip-kynät. Yhdessä päässä suuri, pehmeä ja taipuisa kärki, joka sopii suuremmille pinnoille ja lakaisuvedoille. Toisessa päässä metallikoteloitu 0,8 mm kärki, joka sopii viivoihin ja yksityiskohtiin. Erittäin pigmenttinen, vesipohjainen ja vettä hylkivä muste, jolla on korkea valonkestävyys. Kynät ovat hajuttomia, hapottomia ja pH-neutraaleja.
Huopakynät, joiden pyöreän kärjen paksuus on 0,5-1,0 mm. Viivan leveys 0,5-0,7 mm. Kynän muste ei kuivu vaikka korkki jäisi auki useaksi päiväksi. Paketti sisältää 12 kpl mustia kyniä. Väri irtoaa käsistä ja useimmista tekstiileistä, kun ne pestään hetimmiten käytön jälkeen. Yli 3-vuotiaille.
Soveltuu käytettäväksi tekstauskynien, -terien, siveltimien ja kynäruiskun kanssa. Jälki on kuivuttuaan veden- ja valonkestävä. Tarvittaessa mustetta voi ohentaa vedellä. Kuivuu muutamassa minuutissa. Välineet on puhdistettava heti käytön jälkeen.
Laadukas huopakynä piirtämiseen, koristeluun ja kirjoittamiseen. Vesipohjainen muste kuivuu nopeasti vedenkestäväksi. Soveltuu paperille, puulle, lasille, metallille ja muoville. Ei sisällä ksyleeniä eikä tolueenia. Pyöreä kärki, viiva 2 mm.
Laadukas huopakynä piirtämiseen, koristeluun ja kirjoittamiseen. Vesipohjainen muste kuivuu nopeasti vedenkestäväksi. Soveltuu paperille, puulle, lasille, metallille ja muoville. Ei sisällä ksyleeniä eikä tolueenia. Pyöreä kärki, viiva 2 mm.
Laadukas huopakynä piirtämiseen, koristeluun ja kirjoittamiseen. Vesipohjainen muste kuivuu nopeasti vedenkestäväksi. Soveltuu paperille, puulle, lasille, metallille ja muoville. Ei sisällä ksyleeniä eikä tolueenia. Pyöreä kärki, viiva 2 mm.
Korkealaatuiset kynät kuvittamiseen, luonnosten ja sarjakuvien tekoon sekä tarkkaan kirjoittamiseen. Valon- ja kosteudenkestävä musta, pigmenttipohjainen muste. Arkistointikelpoinen, pH-neutraali. Kynillä voi piirtää ja kirjoittaa kaikille paperi- ja huokoisille pinnoille, myös kuultopaperille. Pakkauksessa on kuusi kärjen kokoa: 0.2, 0.25, 0.3, 0.35, 0.45 ja 0.5 mm. Kynissä on kestävä metallivaippainen kuitukärki.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.