Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Marker-tussi. Alkoholipohjainen muste, joka kuivuu nopeasti. Kaksi kärkeä, viisto ja sivellinkärki. Värit sulautuvat toisiinsa kauniisti. Mieto haju. Ergonominen ote. Sisältää värit: keltainen, punainen, violetti, sininen, vihreä, ruskea, beige, harmaa, musta ja valkoinen.
Marker-tussi. Alkoholipohjainen muste, joka kuivuu nopeasti. Kaksi kärkeä, viisto ja sivellinkärki. Värit sulautuvat toisiinsa kauniisti. Mieto haju. Ergonominen ote.
Ohut ja tarkka kärki. Sopii useimmille pinnoille, esimerkiksi puulle, metallille, posliinille ja lasille. Väri kuivuu nopeasti, ei tahraa. Vesipohjainen, pysyvä muste. Viiva 0.7 mm. Kynä on hajuton.
Korkealaatuiset Berol-tussit, rasiassa on 12 mustaa tussia. Pyöreä kärki, viivan leveys 0,6 mm. Kynä sopii värittämiseen ja yksityiskohtien piirtämiseen, muste ei tule paperin läpi. Korkissa on ilmareiät, kynän varsi on muovia. Berolin kuitukärkikynä ei kuivu, vaikka se olisi kaksi viikkoa ilman korkkia. Tuoreet väritahrat lähtevät vesipesussa, mutta vaatteiden ja työtasojen suojaamista suositellaan aina. Kynän pituus 135 mm, ø 10 mm. CE-merkki. Yli 3-vuotiaille.
Fineliner-kynä, joka tuottaa selkeän ja täyteläisen mustan viivan ja on erityisen arvostettu tilanteissa, joissa tarvitaan hieman leveämpiä ääriviivoja tai korostuksia. Arkistokelpoinen Pigma‑muste on vedenkestävä, valonkestävä eikä leviä paperin läpi, mikä tekee kynästä luotettavan valinnan sekä luonnosteluun, kuvitustyöhön että tarkkoihin muistiinpanoihin koulukäytössä. Kärjen koko 08 antaa 0,5 mm viivanleveyden ja tarjoaa vakaan ja tasaisen kirjoitustuntuman myös pidemmässä käytössä. Kynä on kestävä ja säilyttää muotonsa hyvin, joten se soveltuu luokkahuoneisiin, kuvataideluokkiin ja luoviin projekteihin.
Uni Super Ink -tussi, jossa on öljypohjainen musta muste, kirjoittaa lähes kaikille pinnoille. Erityisen sopiva esimerkiksi teipille, CD-levyille, kankaalle ja lasille. Kuivuu nopeasti. Pyöreä runko. Kärki 0,9 mm.
Metallivahvisteinen, ohut kärki kirjoittamiseen, piirtämiseen ja luonnosten tekemiseen. Ohut, metallisuojattu neulamainen kärki. Vesipohjainen, hajuton muste. Kynän muste ei kuivu vaikka korkki jäisi auki 24 tunniksi. Viiva 0,4 mm. Kirjoituspituus n. 2000 m. Varsi ja korkki polypropeenimuovia.
Korkealaatuiset kynät kuvittamiseen, luonnosten ja sarjakuvien tekoon sekä tarkkaan kirjoittamiseen. Valon- ja kosteudenkestävä musta, pigmenttipohjainen muste. Arkistointikelpoinen, pH-neutraali. Kynillä voi piirtää ja kirjoittaa kaikille paperi- ja huokoisille pinnoille, myös kuultopaperille. Pakkauksessa on kuusi kärjen kokoa: 0.2, 0.25, 0.3, 0.35, 0.45 ja 0.5 mm. Kynissä on kestävä metallivaippainen kuitukärki.
Kuitukärkikynä, vahva kärki, viivan leveys 0,8 mm. Polypropeenimuovia. Vesiliukoinen muste. Cap-off muste; kirjoittaa vaikka korkki on unohtunut laittaa paikoilleen.
Ohut viiva 0,4 mm. Kuitukärkikynä, jossa metallivahvisteinen kärki. Kirjoittamiseen, piirtämiseen ja luonnosten tekoon. Vesipohjainen muste. Valon- ja vedenkestävä muste. Kirjoituspituus n. 2000 m. Varsi polypropeenimuovia.
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.