Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Vesiliukoisissa grafiittiliiduissa on paljon grafiittia. Liidut soveltuvat suurten luonnosten ja kuvien tekoon. Liiduilla voi piirtää joko kärjellä tai liidun koko pituudella. Jäljen voi häivyttää vedellä ja siveltimellä tai piirtää kostutetulle paperille. Valmiin työn voi suojata fiksatiivilla. Kuusikulmainen grafiittiliitu pysyy hyvin kädessä. Suojapaperi estää tahriintumista. Koko: ø 12 mm, pituus 120 mm.
Laadukas, runsaasti väripigmenttiä sisältävä Lekolarin pulloväri, Readymix. Kuivuu nopeasti mattapintaiseksi, peittää hyvin. Väri on kuivuttuaan lähes vedenkestävä. Värejä voi sekoittaa keskenään. Väri sopii mm. paperille, puulle, savelle. Väri on vesiliukoinen, siveltimet ja työvälineet voi pestä vedellä. Suojaa vaatteet ja työalustat, väri ei välttämättä lähde irti kaikista tekstiileistä ja pinnoista. Kuivumisaika noin 20 minuuttia. Käytä pullon kanssa kätevää pumppua, 162437.
Lekolar akryylivärit ovat vesiliukoisia ja valonkestäviä. Ne soveltuvat useimmille pinnoille, kuten kankaalle, paperille, puulle ja savelle. Värejä voidaan sekoittaa keskenään. Siveltimet ja työvälineet puhdistetaan vedellä ennen kuin väri on kuivunut. Maalatusta pinnasta tulee matta ja vedenkestävä. Värit kuivuvat noin 30 minuutissa riippuen värikerroksen paksuudesta. Mieto tuoksu. Suojaa aina vaatteet ja työpinnat ennen työskentelyä.
Pakkaus sisältää hiilikumin 42403. Erittäin pehmeä ja korkealaatuinen hiilikumi, jolla sekä pyyhitään jälki pois, että tehdään varjostuksia ja pehmennetään kynän viivaa. Soveltuu parhaiten grafiittikynille ja -liiduille sekä kuivapastelliliiduille. Hiilikumin jälkeä voi tehostaa, riippuen siitä kuinka lujaa kumia painetaan. Hiilikumi muovautuu käsissä hieman. Alkuperäinen koko 28 x 30 x 11 mm. Luonnonkumia, jossa on kasvipohjainen sidosaine.
Hiilikynä soveltuu piirtämiseen ja luonnosten tekoon. Käytä hiilikynää yhdessä kuivapastelliliitujen kanssa. Lyijyn halkaisija on 4,2 mm.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.