Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Charbonnel Etching Ink painoväreissä on voimakas pigmentti ja se on valonkestävää. Värit kuivuvat nopeasti. Soveltuvat kaikkiin metalligrafiikan menetelmiin.
Öljypohjainen, mutta vesiliukoinen syväpainoväri. Värit soveltuvat syvä- ja kohopainotekniikoihin: etsaukseen, akvatintaan, mezzotintoon, kuivaneulaan, kuparikaiverrukseen ja monotypiaan sekä lino- että puukaiverrukseen. Värejä voidaan sekoittaa keskenään. Puhdistus: Poispestävä (saippuavesi). Paperin on annettava kuivua 1-2h upotuksen jälkeen, jotta väri ei leviä. Väri ei sisällä vettä, joten se ei ruostuta työvälineitä.
Charbonnel Etching Ink painoväreissä on voimakas pigmentti ja se on valonkestävää. Värit kuivuvat nopeasti. Soveltuvat kaikkiin metalligrafiikan menetelmiin. Lajitelma sisältää värit: Snow white, Lemon yellow, Deep yellow, Warm red, Geranium red, Yellow Ochre, Burnt sienna, Ultramarine, Prussian blue ja Black.
Vesiliukoinen, laadukas painoväri, jota voi käyttää moniväripainantaan. Värejä voi sekoittaa keskenään halutun sävyn saamiseksi ja niitä voi käyttää linoleumille, paperi- tai syväpainantaan.
Vesiliukoinen linoväri, joka on helppokäyttöinen ja sopii käytettäväksi linotelojen kanssa. Värejä voidaan sekoittaa keskenään ja ne sopivat kaikille paperi- ja kartonkityypeille. Kohopainoväri ei ole pysyvä.
Vesiliukoinen painoväri, jota voidaan käyttää erilaisissa painotöissä. Väri soveltuu linoleumille, paperi- ja syväpainantaan. Värejä voidaan sekoittaa keskenään. Pakkaus sisältää värit: keltainen, punainen, sininen, vihreä, musta ja valkoinen.
Öljypohjainen, mutta vesiliukoinen syväpainoväri. Värit soveltuvat syvä- ja kohopainotekniikoihin: etsaukseen, akvatintaan, mezzotintoon, kuivaneulaan, kuparikaiverrukseen ja monotypiaan sekä lino- että puukaiverrukseen. Värejä voidaan sekoittaa keskenään. Puhdistus: Poispestävä (saippuavesi). Paperin on annettava kuivua 1-2h upotuksen jälkeen, jotta väri ei leviä. Väri ei sisällä vettä, joten se ei ruostuta työvälineitä.
Vesiliukoiset Daler-Rowney linovärit, jotka luovat rohkeita värejä. Sopivat täydellisesti kaikkiin korkeapainetekniikoihin, mukaan lukien lohko-, puupiirros- ja linopainatukseen. Värit ovat kirkkaita, vahvoja sekä runsaspigmenttisiä ja ne kuivuvat öljypohjaisia värejä nopeammin. Puhdista välineet saippualla ja vedellä.
Kaiverrin linopainantaan ja puutöihin. Erittäin laadukas sveitsiläinen Pfeil-linotyökalu on valmistettu karkaistusta teräksestä, joka on hiottu äärimmäisen teräväksi. Työkaluun tartutaan kämmenotteella eli työkalun varsi on tukevasti nyrkissä. Ote mahdollistaa tarkan työskentelyn ja pitää sormet turvallisen etäällä terästä. Kahva on valmistettu huolellisesti hiotusta, päärynäpuusta saatavasta kauniista kovapuusta. Mitat: pituus 135 mm, josta terän pituus 80 mm.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.