Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Vaaleansävyistä, 100 % pellavaöljyä. Ei sisällä torjunta-aineita eikä muita epäpuhtauksia. Kuivuu nopeammin sekä kellastuu vähemmän kuin tavallinen raaka pellavaöljy. Pidentää öljyvärin kuivumisaikaa ja lisää värin kuultavuutta. Pellavaöljyä käytetään öljyvärien ohentamiseen, omien värisävyjen valmistukseen sekä siveltimen puhdistukseen ja säilytykseen.
Suosittu marker-tussi. Sopii useimmille pinnoille, esimerkiksi puulle, metallille, posliinille ja lasille. Väri kuivuu nopeasti, ei tahraa. Vesipohjainen, pysyvä muste. Viiva 0.9 – 1.3 mm. Kynä hajuton.
Monipuolinen marker-tussi sekä värittämiseen että piirtämiseen. Sopii useimmille pinnoille, esimerkiksi puulle, metallille, posliinille ja lasille. Väri kuivuu nopeasti, ei tahraa. Vesipohjainen, pysyvä muste. Viiva 1.0 – 2.5 mm. Kynä on hajuton.
Vaaleansävyistä, 100 % pellavaöljyä. Ei sisällä torjunta-aineita eikä muita epäpuhtauksia. Kuivuu nopeammin sekä kellastuu vähemmän kuin tavallinen raaka pellavaöljy. Pidentää öljyvärin kuivumisaikaa ja lisää värin kuultavuutta. Pellavaöljyä käytetään öljyvärien ohentamiseen, omien värisävyjen valmistukseen sekä siveltimen puhdistukseen ja säilytykseen.
Läpinäkyväksi kuivuva liima sopii paperin, pahvin ja valokuvien liimaamiseen. Puikon hylsy valmistettu 65% kierrätetystä muovista. Patentoitu liimamassa valmistettu 97%:sti uusiutuvista luonnonvaroista. Ei sisällä liuotinaineita. Yli 3-vuotiaille.
Väritön pohjustusmaali puuvillaisen ja pellavaisen maalauskankaan, kartongin, paperin ja pahvin pohjustukseen. Päälle voi maalata vesi- ja akryyliväreillä. Kuivuu läpinäkyväksi ja vedenpitäväksi. Jos valkoista tai mustaa gessoa haluaa ohentaa, voi ohentamisessa käyttää väritöntä gessoa. Gesso on vesiohenteinen, sitä voi ohentaa vedellä. Puhdista työvälineet ennen kuin gesso kuivuu.
Musta pohjustusmaali on valmis käytettäväksi. Kuivuu mattapintaiseksi. Gessolla voi pohjustaa maalauskankaan, kartongin, paperin, pahvin ja muut materiaalit. Vesiohenteinen, akryylipohjainen.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.