Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Vesipohjainen, paksu metalliväri, jossa on runsas metallinhohto ja hyvä peittävyys. Sopii useimmille pinnoille, kuten paperille, kankaalle, muoville, posliinille, styroksille, metallille, kivelle, puulle ja lasille. Kuivumisaika 30 minuuttia. Väri on tarkoitettu ainoastaan sisäkäyttöön eikä kestä käsin- tai konepesua.
Vesipohjainen, kiiltävä metalliväri. Peittää erittäin hyvin. Sopii useimmille pinnoille ja kuivuu vedenkestäväksi. Siveltimet ja työvälineet puhdistetaan vedellä ennen kuin väri kuivuu. Toimitetaan lasipurkissa.
Ainutlaatuisen Grow lastentuolin modernissa muotoilussa korostuu vähäeleisyyden ja toiminnallisuuden harmonia. Tuoli on suunniteltu kiertotalouden mukaisesti; kaikki osat voidaan vaihtaa, mikä pidentää tuolin käyttöikää. Tuolin runko on kirkaslakattua koivuvaneria. Istuin ja selkänoja on valmistettu vanerista, jossa on kestävä korkeapainelaminaattipinta. Käsinojallisen selkänojan kaareva muoto antaa lapselle lisämukavuutta ja tukea. Tuoli ripustuu pöytään käsinojistaan. Hieman taaksepäin kallistuva istuin estää lapsen liukumisen tuolilta, ja kaareva etureuna tuntuu miellyttävältä, eikä paina lapsen jalkoja. Tuolissa ei ole uria eikä koloja, mikä tekee siitä helpon pyyhkiä ja pitää puhtaana. Tuolin istuinsyvyys ja -korkeus on suunniteltu 115–120 cm pituisille lapsille. Tuoli voidaan pinota, max 3/pino. Tuoli täyttää lasten tuolien standardin EN 17191 tiukat vaatimukset, mikä takaa lapsille parhaan mahdollisen turvallisuuden ja mukavuuden.
Käytännöllinen muovipumppu, joka sopii useimpiin väripulloihin. Pumppua käytettäessä värin menekki pienenee, koska annostelu helpottuu. Samoin värin käyttöaika pitenee. Pumpun varsi leikataan sopivan pituiseksi ja pumppu kierretään pullon suuhun. Jos pumppu on ollut vesiliukoisessa väripullossa, kuten Readymix-pullossa, puhdistetaan se vedellä ja miedolla pesu- tai tiskiaineella. Jos väri on kuivunut kiinni varren sisään, voi pumppua liottaa yön yli ennen puhdistusta. Yli 3-vuotiaille.
Vesipohjainen peiteväri, kuusi pastelliväriä: keltainen, lila, roosa, vihreä, oranssi ja sininen. Kuivumisaika noin 60 min. Vesiliukoinen ennen värin kuivumista, kuivuttuaan vedenkestävä ja mattapintainen. Soveltuu käytettäväksi useimmilla pinnoilla, kuten paperi, kartonki, styrox, puu ja savi.
Vesipohjainen peiteväri. Kuivuu nopeasti mattapintaiseksi ja peittää hyvin. Vesiliukoinen ennen värin kuivumista, kuivuttuaan lähes vedenkestävä. Värejä voi sekoittaa keskenään. Soveltuu käytettäväksi useimmilla pinnoilla, mm. paperi, puu, savi. Kuivumisaika noin 20 min.
Vesipohjainen peiteväri. Kuivuu nopeasti mattapintaiseksi ja peittää hyvin. Vesiliukoinen ennen värin kuivumista, kuivuttuaan lähes vedenkestävä. Lisäämällä liimalakka Artmediumia tulee väristä kirkas ja vedenkestävä. Soveltuu käytettäväksi useimmilla pinnoilla, mm. paperi, puu, savi. Kuivumisaika noin 20 min.
Käytännöllinen muovipumppu, joka sopii useimpiin väripulloihin. Pumppua käytettäessä värin menekki pienenee, koska annostelu helpottuu. Samoin värin käyttöaika pitenee. Pumpun varsi leikataan sopivan pituiseksi ja pumppu kierretään pullon suuhun. Jos pumppu on ollut vesiliukoisessa väripullossa, kuten Readymix-pullossa, puhdistetaan se vedellä ja miedolla pesu- tai tiskiaineella. Jos väri on kuivunut kiinni varren sisään, voi pumppua liottaa yön yli ennen puhdistusta. Yli 3-vuotiaille.
Metallinhohtoinen askarteluväri, peittää hyvin. Sopii mm. kankaalle, paperille, puulle, kivelle ja kipsille. Kankaalle väri silitetään kuivumisen jälkeen. Sisältö: keltainen, punainen, vihreä, sininen, kulta ja hopea. Väri on vesiliukoinen, siveltimet ja työvälineet voi pestä vedellä. Käytä pullon kanssa kätevää pumppua, 41007.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.