Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Laadukas, runsaasti väripigmenttiä sisältävä Lekolarin pulloväri. Kuivuu nopeasti mattapintaiseksi, peittää hyvin. Väri on kuivuttuaan lähes vedenkestävä. Värejä voi sekoittaa keskenään. Väri sopii mm. paperille, puulle, savelle. Väri on vesiliukoinen, siveltimet ja työvälineet voi pestä vedellä. Suojaa vaatteet ja työalustat, väri ei välttämättä lähde irti kaikista tekstiileistä ja pinnoista. Kuivumisaika noin 20 minuuttia. Ei sisällä vehnää eikä gluteenia. Käytä pullon kanssa kätevää pumppua, 162437. Pullo PET-muovia.
Korkealaatuiset grafiittikynät. Pituus 175 mm, kynä Ø 7 mm. Kynissä on 6-kulmainen puurunko. Lyijy on liimattu koko pituudelta varren sisään. Värillisessä varressa ohut lakkaus pinnassa. Toimitetaan pahvirasiassa.
Valkoiseen massaan voi sekoittaa valmisvärejä, jos haluaa värillistä massaa. Muovailumassa on koostumukseltaan sileää ja sitä helppo muovata, kun massaa on aluksi vaivattu hetken käsissä. Massaa ei tarvitse polttaa uunissa, vaan se kovettuu itsessään (noin 24 h/cm). Kuivat työt voi maalata useimmilla valmisväreillä tai lakata. Sulje pakkaus huolellisesti, niin loppumassa säilyy tuoreena. Gluteeniton. Yli 3-vuotiaille.
Korkealaatuiset grafiittikynät lyijy- ja teknisiin piirustuksiin. 12 eri kovuutta, 6B - 4H. Ø 7 mm. Lyijy Ø 3 mm, pituus 175 mm. Kynissä on 6-kulmainen runko. Toimitetaan metallirasiassa.
6 pkt. 12 ammattitasoista grafiittikynää piirtämiseen ja luonnosteluun. Hyvä valonkestävyys. Vahva ydin, joka teroittuu sopivaan pisteeseen asti. Kuusikulmainen runko, joka vähentää kynän pyörimistä ja antaa mukavan otteen. Lyijyn paksuus 2,2-3,5 mm. Sisältää kovuudet 6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H ja 4H. Toimitetaan metallirasiassa.
Copic huopakynät soveltuvat käytettäväksi sarjakuva- ja mangapiirtäjille. Kynässä on kaksi kärkeä, sivellinkärki ja vinoteräinen värityskärki. Alkoholipohjainen muste on pysyvää, joka kuivuu nopeasti. Myrkytön ja hapoton, ei sisällä haitallisia liuottimia. Uudelleen täytettävä tussi.
Fineliner-kynä, joka tuottaa selkeän ja täyteläisen mustan viivan ja on erityisen arvostettu tilanteissa, joissa tarvitaan hieman leveämpiä ääriviivoja tai korostuksia. Arkistokelpoinen Pigma‑muste on vedenkestävä, valonkestävä eikä leviä paperin läpi, mikä tekee kynästä luotettavan valinnan sekä luonnosteluun, kuvitustyöhön että tarkkoihin muistiinpanoihin koulukäytössä. Kärjen koko 08 antaa 0,5 mm viivanleveyden ja tarjoaa vakaan ja tasaisen kirjoitustuntuman myös pidemmässä käytössä. Kynä on kestävä ja säilyttää muotonsa hyvin, joten se soveltuu luokkahuoneisiin, kuvataideluokkiin ja luoviin projekteihin.
Riisipaperista valmistettu häivytin eli stomppi. Käytetään vahvistamaan tai pehmentämään sävyjä pastellimaalauksessa tai hiili- ja lyijykynäpiirustuksessa. Pakkauksessa on 3 kpl kutakin kokoa: nr 2/6 mm, nr 4/9 mm, nr 6/12 mm ja nr 7/14mm.
Kirjaudu nähdäksesi hinnat
Haluatko tehdä ostoksia?
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.