Hups, jotain meni vikaan. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.
Vahvista
Haluatko varmasti poistaa korin{0}?
Haluatko varmasti poistaa tuotteen?
Tilauksen arvo on alle 50,00 €. Yleisten toimitusehtojemme mukaisesti emme toimita alle 50,00 € tilauksia. Valitsemalla EI palaat lisäämään tuotteita ostoskoriin.
Lekolarin yleiset toimitusehdot eivät tyypillisesti koske sopimusasiakkaitamme. Toivomme myös sopimusasiakkaidemme huomioivan pienten toimitusten merkittävän ympäristövaikutuksen.
Haluatko vahvistaa tilauksen?
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Kirjaudu sisään
Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi ostoksia. Lue lisää
Ohuet, korkealaatuiset ja kestävät kuitukynät. Vesiliukoinen, pyöreä kuitukärki Ø 2,8 mm. Väri irtoaa iholta vedellä ja saippualla sekä pesussa 40 °C useimmista tekstiileistä. Kynän muste ei kuivu vaikka korkki jäisi auki viikoksi. Yli 3-vuotiaille.
Laadukkaat kuusikulmaiset värikynät, joissa on runsaasti väripigmenttiä. Setti sisältää neon-, metalli- ja pastellivärejä. 60 eri väriä, 1 kpl jokaista väriä. Toimitetaan kartonkilaatikossa.
Korkealaatuiset Berol-tussit, rasiassa on 12 mustaa tussia. Pyöreä kärki, viivan leveys 1,7 mm. Kynä sopii värittämiseen, muste ei tule paperin läpi. Korkissa on ilmareiät, kynän varsi on muovia. Berolin kuitukärkikynä ei kuivu, vaikka se olisi kaksi viikkoa ilman korkkia. Tuoreet väritahrat lähtevät vesipesussa, mutta vaatteiden ja työtasojen suojaamista suositellaan aina. Kynän pituus 135 mm, ø 11 mm. CE-merkki. Yli 3-vuotiaille.
12 kpl / paketti. Paksut kuitukärkikynät kirkkaissa väreissä, erilaisia värivaihtoehtoja. Kynissä on sisään painumaton kärki ja ilmareiät korkissa. Tuoreet väritahrat lähtevät vesipesussa, mutta vaatteiden ja työtasojen suojaamista suositellaan aina. Kynän pituus 145 mm, kärjen paksuus 6 mm, viivan leveys n. 2mm. Yli 3-vuotiaille.
Paksut, korkealaatuiset ja kestävät kuitukynät. Vesiliukoinen, pyöreä kuitukärki Ø 5 mm. Kynissä on turvakorkki, joka estää tukehtumisen. Myrkytön väri irtoaa iholta vedellä ja saippualla sekä pesussa 40 °C useimmista tekstiileistä. Yli 3-vuotiaille.
Suosittu marker-tussi. Sopii useimmille pinnoille, esimerkiksi puulle, metallille, posliinille ja lasille. Väri kuivuu nopeasti, ei tahraa. Vesipohjainen, pysyvä muste. Viiva 0.9 – 1.3 mm. Kynä hajuton.
Twintip-kynät. Yhdessä päässä suuri, pehmeä ja taipuisa kärki, joka sopii suuremmille pinnoille ja lakaisuvedoille. Toisessa päässä metallikoteloitu 0,8 mm kärki, joka sopii viivoihin ja yksityiskohtiin. Erittäin pigmenttinen, vesipohjainen ja vettä hylkivä muste, jolla on korkea valonkestävyys. Kynät ovat hajuttomia, hapottomia ja pH-neutraaleja.
Suosittu marker-tussi. Sopii useimmille pinnoille, esimerkiksi puulle, metallille, posliinille ja lasille. Vesipohjainen, pysyvä muste. Viiva 0.7 – 1.0 mm. Kynä on hajuton.
Laadukkaat kuitukärkikynät, jotka sopivat mm. piirustus- ja luonnostelutekniikoihin. Muste on vedenpitävä, pH-neutraali, hapoton ja valonkestävä. Pituus noin 14 cm.
Sivellintusseissa on kaksi erilaista kärkeä: leveä sivellinkärki ja terävä piirustuskärki. Sivellinkärjen leveys on 4 mm, piirustuskärjen 2 mm. Kynien muste on vesiliukoista, voit sekoittaa värejä keskenään. Voidaan laveerata siveltimen ja veden avulla vesivärien ja akvarellien tavoin.
Jokaisen käyttäjän tulee rekisteröityä verkkokauppaan ja luoda henkilökohtaiset käyttäjätunnukset.
Lekolar-Printel Oy:n asiakkaita ovat kaupungit ja kunnat, sekä niille peruspalveluita tuottavat yritykset.
Valitettavasti emme myy yksityishenkilöille.